Nákupný košík
počet položiek: 0ks kosik
celková suma: 0 EUR

Konv. kurz: 1 EUR = 30.1260 Sk

Podkrovné schody FAKRO

stránka: 1 / 1
LWS SMART

LWS SMART

Sklápacie schody LWS Smart sú schody zložené zo segmentov z borovicového dreva.
Vyhotovené sú s termoizolačnou doskou z oboch strán v béžovej farbe. Stupne rebríka v schodoch typu LWS Smart nie sú vysunuté pred bočné steny rebríka. Rebrík je vzdialený od dosky, čo umožňuje bezpečné našľapovanie na stupne. Vyrába sa vo verzii troj a štvorsegmentovej.

LWK KOMFORT

LWK KOMFORT

LWK Komfort sú sklápacie segmentové schody vyrobené z borovicového dreva najvyššej kvality, vybavené termoizolačným poklopom bielej farby, kovovým madlom a plastovými koncovkami (iba v trojdielnej verzii).
Stupne rebríka schodov Komfort prečnievajú nad úrovňou rebríka a sú značne odsadené od poklopu. Takáto konštrukcia umožňuje výhodný výstup a zvyšuje komfort použitia.

LTK THERMO

LTK THERMO

LTK Thermo sú trojdielne sklápacie schody vyrobené z borovicového dreva najvyššej kvality.
Od schodov LWK Komfort sa líšia výškou rámu, ktorá je 22 cm, ako aj termoizolačným poklopom s hrúbkou 6,6 cm.

Schody LTK Thermo sú určené pre stavby s vysokým teplotným rozdielom medzi jednotlivými miestnosťami. Poskytujú nám dokonalú termoizolačnú bariéru a minimalizujú straty tepla v miestnostiach, kde boli montované.

LDK výsuvné

LDK výsuvné

LDK sú dvojdielne stropné schody so spodným výsuvným dielom. Sú vyrobené z borovicového dreva najvyššej kvality. Ich stavba je podobná ako u schodov LWK Komfort, rozdiel je v spôsobe skladania rebríka.
Schody LDK majú vďaka svojmu špeciálnemu mechanizmu možnosť posúvať spodný diel rebríka. Tento mechanizmus nám eliminuje priestor potrebný pre rozloženie schodov.

Konštrukcia schodov LDK nám tiež umožňuje ich použitie v miestnostiach, v ktorých nie je možnosť použiť schody s klasickým spôsobom skladania dielov.

LMK s kovovým rebríkom

LMK s kovovým rebríkom

Podkrovné schody LMK sa skladajú z kovového rebríka a termoizolačnej dosky s koeficientom prestupu tepla1,1 W/m²K v béžovej farbe. Termoizolačná doska o hrúbke 36 mm zabraňuje tepelným stratám. Obvodové tesnenie nachádzajúce sa vo vyfrézovanej časti rámu zabezpečuje najvyššiu tesnosť pri zatvorení poklopu.
Sklápací systém skladania rebríka schodov a zablokovanie dosky pri plnom otvorení umožňuje ich ľahkú obsluhu. Zdvojené spájanie pántov a zavarené konce profilov rebríka umožňujú jeho vysoké zaťaženie.

Zaoblený tvar jednotlivých častí mechanizmu otvárania schodov zabraňuje vzniku úrazov. Patentovaný systém mechanizmu otvárania zabraňuje deformácii rámu schodov.

DWK - podkrovné dvierka

DWK - podkrovné dvierka

Podkrovné dvierka sú určené na osadenie do podkrovnej steny, ktorá oddeľuje obytný priestor od ostatných priestorov krovu. Umožňujú prístup do týchto nevyužitých priestorov.

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti (U=1,1 W/m2K) a zároveň vysoká tesnosť v maximálnej miere zamedzujú tepelným stratám. Môžu byť montované vo verzii otváravej na pravú alebo ľavú stranu.

Doplnky k schodom

Doplnky k schodom

LXB - Ochranná bariéra zabezpečuje otvor schodov a uľahčuje zostup po rebríku schodov. Je vyrobená z borovicového dreva. Montuje sa na rám schodov plochými kovovými lištami.

LXH - Kovové madlo červenej farby je montované na uholníkoch rebríka a uľahčuje výstup. Môže byť namontované na ľubovoľnej strane schodov.

LXS - Plastové koncovky hnedej farby sú namontované v spodnej časti rebríka. Dodávajú schodom estetický vzhľad a pri rozložení poskytujú dokonalú stabilitu.

LXL - Ukončovacie lišty slúžia predovšetkým na maskovanie medzier medzi stavebným otvorom a rámom schodov. Sú vyrobené z borovicového dreva. Montáž je veľmi jednoduchá a rýchla.